Cestující z ČR se bouřili na letišti v Barceloně

Sdílejte:

Podle zpravodajských TV stanic se v noci ze soboty na neděli odehrávali prý na letišti v metropoli Španělska Barceloně bouře protestů českých občanů, kteří ne právě klidně reagovali na zprávu nízkonákladové letecké společnosti Wizzair. Ta jim – údajně chvíli před odletem – sdělila: vážení cestující, vítejte na palubě. Úvodem nám dovolte malou informaci. Dnešní let nepřistane v Praze, kam vy všichni letíte, ale v polských Katovicích!

Jako důvod (vcelku pochopitelný) uvedly aerolinky fakt, že přistávací ranvej v Praze se zrovna opravuje. Proto se tam nedá přistát a jako náhradní místo byly zvoleny Katovice. Odtud prý měly odvézt cestující autobusy do Prahy.

Stovka občanů ČR to asi nechtěla nechat jen tak a situace se nakonec vyhrotila natolik, že posádka letadla musela zavolat policii, která několika cestujícím zakázala vstup do letadla. Celý problém nakonec pomáhalo řešit i české velvyslanectví ve Španělsku. Výsledek? Cestující nakonec odletěli až v neděli večer, a to přímo do Prahy, noc strávili v poskytnutém ubytování v hotelu v Barceloně. Závěr? Přátelé levného cestování, uvědomte si, že to, že létáte po celé Evropě za pár korun, v sobě nese i některá rizika (která tak jako tak nejsou přiliš četná). Pokud se vám to nelíbí, připlaťte si…

 

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.