Kategorie: Aktuality Španělsko

6

Calella video, aneb jak to tam skutečně vypadá…

28.6.2011 – Pokud se rozhodujete, zda si právě letos splníte sen s tématem dovolená Španělsko v letovisku Calella, ale stále si nejste jisti, zda je to dovolená podle vašeho gusta, jistě vám přijde vhod následující video. Nejde sice o nějaké extra reprezentativní představení Calelly jako takové, ovšem podobné pohyblivé obrázky jsou často mnohonásobně více vypovídajícím zdrojem pro představu, jak to v turistické destinaci vlastně vypadá. V tomto případě sice uvidíte hlavně pláž, kemp a diskotéku, na druhou stranu si můžete říct: přesně tyto záběry nám u jiných turistických videí chybí :-).

0

Video ze vzpoury cestujících v letadle Wizzair z Barcelony

17.5.2011 – Tak a tady máme novinku – v předchozím článku jsme vás informovali o bouři nevole mezi českými cestujícími v letadle Wizzair, kteří měli letět v sobotu z Barcelony do Prahy. Posádka letadla jim sdělila, že do Prahy se neletí – kvůli opravě přistávací dráhy nelze v ČR přistát a proto se poletí do Polska, přesněji řečeno do Krakova (v předchozím článku jsme chybně uvedli, že do Katovic), odkud budou cestující převezeni autobusy do Prahy. To se pasažérům nelíbilo a vznikl menší „binec“, kdy musela v letadle dokonce zasahovat policie a několik lidí vyvést z letadla ven. Nakonec neodletěl nikdo a všichni odletěli o den později do Prahy. Ovšem mluvčí pražského letiště vyvrátila informaci, podávanou prý Wizzairem, že se o odstávce přistávací dráhy v Praze nevědělo dříve – jak mluvčí sdělila, všechny letecké společnosti o ní věděly už od září. Podívejte se na přiložené video, končící skandováním Praha, Praha :-)

0

Cestující z ČR se bouřili na letišti v Barceloně

16.5.2011 – Podle zpravodajských TV stanic se v noci ze soboty na neděli odehrávali prý na letišti v metropoli Španělska Barceloně bouře protestů českých občanů, kteří ne právě klidně reagovali na zprávu nízkonákladové letecké společnosti Wizzair. Ta jim – údajně chvíli před odletem – sdělila: vážení cestující, vítejte na palubě. Úvodem nám dovolte malou informaci. Dnešní let nepřistane v Praze, kam vy všichni letíte, ale v polských Katovicích!

0

Silné zemětřesení ve Španělsku

11.5.2011 – Tato aktualita není vůbec veselá – silné zemětřesení zasáhlo oblast jihovýchodního Španělska. Zemětřesení, které mělo epicentrum nedaleko španělského města Lorca, způsobilo zřícení mnoha budov. Zejména na následky těchto sesuvů zahynulo 10 lidí. Situace v místě je nepřehledná – stále pokračují vyprošťovací práce. Žádní další pohřešovaní nejsou ale zatím hlášeni.